آماده‌سازی و آرایش پوست

وبلاگ ما

آماده‌سازی و آرایش پوست

,
در دسته بندی نشده
,

۱- در مراحل آماده سازی پوست، استفاده از پرایم ها و آبرسانها چقدر اهمیت دارد؟ و آیا برای پوست های چرب و خشک مراحل متفاوت خواهد بود؟

استفاده از پرایم ها و آبرسان ها یکی از مراحل آماده سازی پوست قبل از شروع میکاپ است و مرحله مهمی محسوب می شود، چرا که  پرایم ها منافذ باز پوست را بسته و چربی پوست را کنترل می کنند.

افرادی که منافذ پوستی بازی دارند، تعریقشان زیاد یا پوستشان چرب است با استفاده از پرایمرهای مناسب پوست خود می توانند تا حدود زیادی از این موارد جلوگیری کنند.

آبرسان ها برای افرادی که پوست خشکی دارند و همیشه از پوسته پوسته شدن کرم پودر روی صورت خود گلایه می کنند بسیار مفید خواهد بود.

در استفاده از آبرسانها و پرایمر ها چند نکته حائز اهمیت است:

  • در افراد با پوست خشک ابتدا آبرسان ها استفاده می شوند و بعد از پرایمرهای مخصوص پوست خشک استفاده می کنیم.
  • بعد از استفاده از پرایمرها حتماً ۵ تا ۱۰ دقیقه بایه به پوست استراحت داده شود تا پرایمر کاملاً جذب شده و اثر خود را روی پوست بگذارد.
  • حتماً پرایم متناسب با پوست انتخاب شود یعنی برای پوست های چرب، خشک و نرمال پرایم مخصوص آن پوست استفاده شود.

و در نهایت توصیه می شود جهت گرفتن نتیجه بهتر یک روز قبل از مراجعه برای میکاپ پاکسازی پوست انجام شود.

۲- چگونه مانع از کیکی شدن کرم پودر بعد از گذشت چند ساعت شویم؟

این مسئله یکی از موضوعات مورد توجه خانم ها می باشد و به چند دلیل ممکن است اتفاق بیفتد:

  • زیر سازی پوست و مراحل آماده سازی پوست به درستی انجام نشده، پاکسازی مناسب پوست قبل از میکاپ  و نوع پرایمر و آبرسانی که استفاده می شود، همه و همه در این مورد مهم می باشد.
  • کرم پودر متناسب با نوع پوست شما انتخاب نشده، اگر شما پوستی با منافذ باز و چرب دارید بنابر این از کرم پودر های چرب و سنگین استفاده کنید. اگر میکاپ آرتیست نتواند این چربی را مهار کند بعد از گذشت ساعتی این حالت روی پوست شما ایجاد خواهد شد.
  • حجم فونداشن و مواد روی پوست شما متناسب نیست، بعضی از خانم ها فکر می کنند هرچه مقدار کرم پودر و فونداشن استفاده شده بیشتر باشد، بهتر است! در حالی که این کاملاً اشتباه است و تعادل در استفاده از مواد بسیار حائز اهمیت است و حجم مواد باید به گونه ای باشد که هم کاور خوبی به ما بدهد و در عین حال سبک و چربی آن کاملاً کنترل شده باشد.
  • پوست شما به خوبی فیکس نشده؛ استفاده بیش از حد از پودر های فیکس و یا کم بودن حجم پودر هم می تواند موثر باشد. اگر پودر فیکس و یا گریم های پودری بیش از حد مصرف شود یک لایه سنگین روی فونداشن محسوب شده و به مرور حالت کیکی به خود می گیرد و در مقابل اگر این پودر ها در حجم کمتر از استانداردش استفاده شود باعث می شود فونداشن به خوبی خشک نشده و فیکس نشود و حالت خمیری به خودش بگیرد.
  • این موارد را خانم ها باید رعایت کنند؛ اینکه بعد از آماده سازی پوست سعی کنند به صورت خود زیاد دست نزنند، در صورت تعریق با یک پد یا دستمال کاغذی تمیز به حالت ضربه ای عرق یا چربی را از روی پوست بردارند و چون به هر حال یک لایه مواد روی پوست آن هاست. باید مراقبت کنند.

۳- آیا در مراحل گریم استفاده از کانتور چرب و کانسیلر ها برای تمامی سنین با همه شرایط پوستی جایز است؟ و رنگ مناسب کانسیلر و کانتور باید چند درجه از پوست روشن تر و تیره تر باشد؟

در مراحل گریم باید به این نکته خیلی توجه کنیم که علاوه بر اصلاح فرم صورت، شرایط پوستی و سنی شخص را هم در نظر بگیریم.

ما ترجیحاً برای افرادی که سن بالایی دارند و اطراف چشم ها چین و چروک دارند به هیچ عنوان کانسیلر و گریم های حیلی سنگین و چرب را توصیه نمی کنیم چرا که حجم بالای مواد گریم بین شیارهای صورت رفته و باعث بیشتر دیده شدن چروک ها می شود و این مورد خیلی افراد را شاکی می کند که چرا چروک های صورت و زیر چشم آن ها بیشتر دیده می شود و یا اینکه چرا سن آن ها بیشتر به نظر می رسد.

هم چنین برای کسانی که پوست های فوق العاده چرب و منفذ داری دارند ترجیحاً کانتورینگ چرب را پیشنهاد نمی کنیم. چرا که پوست این افراد غالباً تحمل مواد سنگین را ندارد و ظاهر بدی را به خودش می گیرد. جایگزین گریم چرب برای این افراد گریم های خشک می باشد که برای این افراد همان کارایی را خواهد داشت.

در انتخاب رنگ کانتور و کانسیلر باید به این نکته توجه داشت که معمولاً کانتور ها ۲ تا ۳ درجه تیره تر از پوست و کانسیلر ها را از ۱ تا ۲ درجه روشن تر از پوست انتخاب کنیم. چرا که روشنی زیاد کانسیلر در اطراف چشم ها یا تیرگی بیش از حد کانتور در زیر گونه و بینی چندان خوشایند نیست و این اختلاف رنگ نباید بیش از حد باشد.

۴-  فیکساتور های پودری در رنگ های مختلف وجود دارند، کاربرد هریک چیست و آیا اسپری فیکس می تواند جایگزین پودر شود؟

پودر فیکس ها در رنگ بندی روشن و تیره وجود دارند چرا که در گریم قسمت های هایلایت شده صورت را با پودر های روشن و قسمت های کانتور شده را با پودر های تیره، فیکس و خشک می کنیم. به هیچ عنوان نباید پودر های روشن را روی قسمت های تیره استفاده کنیم چون باعث تغییر رنگ و خاکستری شدن پوست صورت در آن نواحی می شود.

در پاسخ به سوال دوم اینکه اسپری های فیکس ننی توانند جایگزین پودر ها شوند، اسپری ها غالباً برای بالا بردن ماندگاری اثر مواد آرایشی کارایی دارند. اما پودر های فیکس برای خشک کردن و فیکس کردن فونداشن بسیار حیاتی و مهم هستند و نمی توانیم اسپری ها را جایگزین آن ها کنیم.

در واقع در میکاپ می شود گاهی اسپری ها را نادیده گرفت اما پودر های فیکس را هرگز.

۵- برای پوشش کک و مک و لک های پوستی هم سطح پوست، کرم پودر باید از پوست روشن تر باشد یا تیره تر؟ و اینکه آیا با کرم پودر و گریم می توان جوش ها و زائده های برجسته یا فرو رفته پوست را برطرف نمود؟

معمولاً لک های هم سطح پوست با یک کرم پودر و فونداشن فول کاورتا حدود زیادی برطرف می شوند. اما یک نکته اهمیت دارد و اینکه برای پوشش دهی در افرادی که در صورت خود لکه های قهوه ای دارند و اصرار به پوشش ۱۰۰ درصدی آن دارند باید کرم پودر ۱ تا ۲ درجه تیره تر از رنگ پوست (بسته به رنگ لکه پوستی) انتخاب شود و در صورت ایجاد تفاوت رنگ با بدن، رنگ پوست بدن را هم، با پوست صورت هماهنگ می کنیم.

اما در مورد جوش ها و زائده های پوستی که برجستگی یا فرورفتگی دارند و با پوست اختلاف سطح دارند تنها کاری که می توان انجام داد یک دست کردن رنگ این نواحی با سایر نقاط صورت و ایجاد خطای دید در صورت هست و هیچ محصولی در میکاپ نمی تواند این زائده ها را با پوست هم سطح کند و تنها با گریم های سینمایی می توان این کار را انجام داد که این گریم ها نهایتاً تا ۱ ساعت ماندگاری دارند و نیاز به ترمیم مدام دارند و مناسب میهمانی ها نیستند.

۶- آیا کبودی ها و قرمزی های پوست به تنهایی با کرم پودر قابل اصلاح هستند؟

اگر کبودی یا قرمزی جزئی باشد میتوان با کرم پودر فول کاور آن را برطرف کرد. اما در مواردی که کبودی و قرمزی پوست زیاد باشد و اختلاف رنگی زیادی با زمینه پوست داشته باشد کرم پودر به تنهایی قادر به پوشش نخواهد بود. مثلاً خانم هایی که زیر چشم کبودی دارند و یا بر اثر جراحت آثار کبودی روی صورت آن هاست و یا عزیزانی که لکه های قرمز رنگ روی صورت دارند، در این موارد باید از کورکتور ها کمک گرفت، کورکتور ها اصلاح کننده رنگ صورت هستند و باید قبل از کانسیلر و کرم پودر استفاده شوند.  کورکتورها معمولاً دارای تن رنگ های مختلف هستند که رنگ نارنجی آن برای پوشاندن کبودی و دیگری اطراف چشم به کار می رود و رنگ سبز آن برای پوشاندن قرمز های صورت و جای جوش کاربرد دارد.