آرایش ابرو و چشم

وبلاگ ما

آرایش ابرو و چشم

,
در دسته بندی نشده
,

۱- طراحی ابرو چقدر در فرم دهی چشم ها موثر است؟ و اینکه آیا هاشور زدن ابرو برای همه ی ابروها مناسب است؟

طراحی ابرو یکی از موارد مهم در میکاپ به شمار می رود چرا که ابرو مکمل چشم هاست و از آنجایی که چشم ها و ابروها در مرکزیت چهره قرار دارند، اولین منطقه از صورت هستند که مورد توجه قرار می گیرد. طراحی ابرو باید متناسب با فرم چشم ها و صورت باشد.

مثلاً در افرادی که چشم های درشتی دارند، ابرو ها می تواند پهن‌تر و کشیده‌تر طراحی شودو یا در ابرو های افتاده، ما فضای بالای ابرو را پر می کنیم تا ابرو ها لیفت و به سمت بالا دیده شود. برعکس در افرادی که ابرو های خیلی بالایی دارند و فضای بین ابرو و چشم آن ها نا متعادل می باشد می توانیم با طراحی ابرو از قسمت زیر ابرو، یک تعادل را در ابروها ایجاد کنیم. همچنین در افرادی که فاصله چشم هایشان از هم زیاد است، با نزدیک کردن تاج ابرو ها به هم می توانیم تا حدودی این فاصله را متعادل کنیم.

مهم ترین نکته در مورد هاشور زدن ابرو ها، توجه به جنس و حالت ابرو هاست. در کسانی که تار ابروهای ضخیم و پرپشتی دارند هاشور چندان توصیه نمی شود و هم چنین برای کسانه که هیچ مویی در ابروهایشان نیست و یا ابرو ها کاملاً تتو شده نیز هاشور توصیه نمی‌شود. چرا که ماندگاری رنگ تارهای هاشور شده در ابروی این افراد پائین است. البته هاشور برای این افراد هم قابل اجراست اما مطمئناً حالت طبیعی نخواهد داشت و ما توصیه به ترکیب سایه و هاشور را برای این افراد داریم. به جز موارد بالا، کسانی که تار موی ابروهای نرم و حالت پذیری دارند مناسب برای هاشور زدن هستند. در کل هاشور ابرو یک تکنیک برای طبیعی‌تر نشان دادن ابروهاست و نباید خیلی اغراق آمیز و مصنوعی از آن استفاده کرد. در این تکنیک ظرافت و تمیزی تار های ایجاد شده خیلی اهمیت دارد.

 

۲- رنگ‌ مناسب در طراحی ابرو چیست؟

رنگ مناسب برای طراحی ابرو معمولاً با رنگ زمینه ی موی سر و زمینه ابرو ها هماهنگ می شود. یعنی اگر موهای تیره ای دارید غالباً ابرو ها تیره تر و اگر موهای روشنی دارید ابروها را روشن طراحی می کنیم. البته رنگ زمینه ابرو، در رنگ نهایی خیلی تاثیر گذار است.

دست ما برای تیره‌تر کردن ابرو ها با هر زمینه ای باز است، اما ابروهای تیره و تتو شده نهایتاً تا ۲ درجه روشن‌تر می شوند. لذا توصیه می کنیم خانم های عزیز قبل از میکاپ از رنگ ابرو ها برای روشن کردن زمینه ابرو حتماً استفاده کنند.

 

۳- چگونه ماندگاری سایه چشم بالا برود؟

سایه ها معمولاً به صورت پودر های فشرده هستند که با براش های مخصوص استفاده می شوند. این حالت پودری سایه ها موجب می‌شود ماندگاری چندانی نداشته باشند و از روی پوست ریزش داشته باشند. ما برای ماندگاری بهتر سایه ها و بالا رفتن اثر و رنگ‌دهی آن ها از یک زیر ساز مناسب روی پلک استفاده می کنیم.بعد از استفاده از پرایمر های مخصوص چشم، با یک کانسیلر روشن فضای پشت پلک، از زیر ابرو تا محل رویش مژه ها را کاملاً کاور می کنیم و زیر ساز مناسب برای سایه زنی را ایجاد می کنیم.

به یک نکته توجه داشته باشید که چربی کانسیلر را با یک بلندر کنترل و آن را کاملاً خشک می کنیم. چرا که حجم بالای کانسیلر باعث خمیری شدن سایه پشت پلک شده و با یکبار پلک زدن حالت ترک خوردگی پیدا کرده و زیبایی خود را از دست می دهد.

بعد از سایه زنی پلک ها، برای ماندگاری بالاتر می توانیم از اسپری های فیکس استفاده کنیم.

 

۴- تفاوت شاین و گیلیتر چیست؟ و آیا سایه های شاین و گیلیتری ماندگاری دارد یا بعد از پلک زدن ریزش خواهد داشت؟

سایه های شاین دار و گیلیتری خیلی مرسوم شده‌اند و طرفداران زیادی دارند.

تفاوت شاین ها و گیلیتر ها در اندازه دانه های آنهاست، هر دو حالت پودری دارند اما شاین ها دانه های ریزتر و پیگمنت بالاتری دارند ولی گیلیترها دانه های درشت‌تر و براق‌تری دارند.

هردو نیاز به زیر سایه مناسب دارند و به تنهایی ریزش خواهند داشت به خصوص در مورد گیلیتر ها، زیر ساز این سایه ها هم پرایمر یا چسب های گیلیتر هست که ماندگاری آنها را بالا برده و جلوه و براقیت آنها را بیشتر می کند.

نهایتاً می توان از اسپری های فیکس هم برای ماندگاری بیشتر استفاده کرد.

 

۵- چیدن مژه چقدر در فرم‌دهی چشم ها موثر است و چگونه مانع از افتادگی و سنگین شدن پلک ها بعد از چیدمان مژه شویم؟

چیدمان مژه خیلی به فرم چشم و نحوه ی سایه زنی پشت پلک بستگی دارد. مثلاً در افرادی که چشم های گردی دارند مژه ها را از گوشه داخلی چشم به ترتیب از سایزshort ، Medum، Long چیدمان می کنیم تا فرم کشیده به چشم ها بدهد و برعکس در افرادی که چشم های خیلی کشیده دارند چیدمان را از ابتدا تا انتها با یک سایز مژه انجام می دهیم تا کمی از کشیدگی چشم ها گرفته شود و به تعادل برسد. در افرادی که پلک های افتاده دارند چیدمان مژه را تا انتهای چشم ادامه نمی دهیم چرا که فرم افتاده چشم تشدید می شود و معمولاً کمی با فاصله از مژه های شخص و به سمت بالا هدایتش می کنیم.

در چشم های ریز چیدمان مژه باید سبک باشد و خیلی بلند و پر حجم نباشد چون مژه ها سایه انداخته و ریز بودن چشم ها بیشتر نمایان می شود.

برای خانم های مسن مژه های سنگین و پر حجم توصیه نمی شود و از طرفی سایز مژه نباید به قدری بلند باشد که با پلک بالا اصابت داشته باشد چرا که حس بدی را در شخص ایجاد می کند.

علاوه بر سایز مژه استفاده شده، زاویه چیدمان و محل قرارگیری مژه هم اهمیت دارد. قبل از نصب مژه حتماً از فر مژه برای هماهنگ کردن حالت مژه ها با مژه مصنوعی استفاده می کنیم. زاویه‌ گذاشتن مژه روی پلک باید به سمت بالا و در جهت رویش مژه ها باشد.

انتهای مژه باید کاملاً به انتهای مژه های شخص و محل رویش مژه بچسبد و فاصله ای بین آنها نباشد. در انتها هم از ریمل برای یکدست کردن مژه ها با مژه مصنوعی استفاده می کنیم.

چند نکته درباره ی نحوه چسب زدن مژه باید مورد توجه قرار بگیرد:

چسب مژه باید مشکی و یا بی رنگ باشد و رنگ و اثری را از خود به جا نگذارد، میزان چسب استفاده شده هم باید متناسب باشد به نحوی که نه آنقدر کم که ماندگاری مژه پائین بیاید و نه آنقدر زیاد که کاملاً دیده شود و سنگینی آن پلک ها را خسته و افتاده کند.

حجم متناسبی از چسب را به گره یا نوار انتهایی مژه زده و روی مژه ها قرار می دهیم.

۶- مژه های دانه ای مناسب‌ترند یا یکسره؟

نوع مژه انتخابی در میکاپ بستگی به سلیقه شخص و نوع میکاپ آن دارد. مژه های موجود در بازار تنوع بسیار زیادی دارند و هریک کاربرد خود را دارد اما در کل به ۲ مدل دانه ای و یکسره تقسیم می شوند که هرکدام هم انواع خود را دارد و با چیدمان و نصب صحیح هر دو نوع، فرم دهی به چشم ها امکان پذیر است. نکات و نحوه فرم دهی به چشم ها با مژه های دانه ای را در مبحث خودش توضیح دادیم.

مژه های یکسره به ۲ صورت طبیعی، که ساخته شده از موی از سر چیده شده انسان هست و مصنوعی، که از الیاف مصنوعی تهیه شده، وجود دارند. این مژه ها در فرم ها و اندازه های مختلف در بازار موجودند که هرکدام ویژگی ها و کاربرد خود را دارند و تفاوت آنها در نحوه چیدمان، پیتاژ، قد و حجم تار های مژه است. مثل مژه های عروسکی ساده، سه بعدی، پنج بعدی، فشن و … .

اگر از مژه های یکسره استفاده می کنید حتماً قبل از نصب آن را روی چشم ها اندازه بزنید. اگر مژه برای چشم ها بلند بود، از گوشه خارجی مژه به اندازه لازم کوتاه کنید و بعد نصب شود. اگر مژه برای چشم ها کوتاه بود، از مژه کشیده‌تر استفاده می کنیم و یا از یک تکه مژه اضافه در انتهای چشم استفاده می کنیم.

در نصب این مژه ها به ابن نکته دقت شود که ابتدا و انتهای مژه در جای درست خود قرار بگیرد به طوری که گوشه داخلی چشم خیلی خالی نماند و یا مژه بیش از حد به سمت گوشه داخلی کشیده نشود چون هنگام پلک زدن احساس تیزی ناخوشایندی ایجاد کرده و منجر به حساسیت چشم و گاهاً آبریزش از چشم ها می شود و تحمل مژه را دشوار می کند.